Mobile|WhatsApp|Wechat:+8613801127507, +8613955966088 Email:sales@yinrich.com info@yinrich.com

Gjuhe

Tenxhere me dhomë me flash (fcc)

Funksioni itenxhere me dhomë flash(FCC) është të sigurojë një hapësirë ​​për gazifikimin e shpejtë të lëngut dhe ndarjen e avullit nga lëngu. Pika e vlimit të një substance rritet me rritjen e presionit, dhe sa më i ulët të jetë presioni, aq më e ulët është pika e vlimit. Në këtë mënyrë, lëngu me presion të lartë dhe me temperaturë të lartë mund të dekompresohet për të ulur pikën e tij të vlimit dhe për të hyrë në tenxheren e dhomës së ndezjes (FCC). Në këtë kohë, temperatura e lëngut është më e lartë se pika e vlimit nën këtë presion. Lëngu vlon me shpejtësi dhe avullohet në tenxheren e dhomës së ndezjes (FCC) dhe ndan dy fazat.


Yinrich është një prodhues profesionist i tenxhereve me dhomë flash (FCC). Parimi i funksionimit të tenxhere me dhomë flash (FCC) i prodhuar nga Yinrich është i thjeshtë. Zgjidhja e sheqerit futet vazhdimisht në një njësi të përbërë nga një ngrohës tubacioni, një dhomë për ndarjen e avullit, një sistem furnizimi me vakum dhe një pompë shkarkimi. Materiali gatuhet nga poshtë lart, dhe më pas futet në dhomën e ndezjes për të avulluar në masën më të madhe ujin në shurup. I gjithë procesi i Yinrich'Sonda e dhomës së ndezjes (FCC) kryhet nga kontrolluesi PLC.

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip