Мобилен|WhatsApp|Wechat:+8613801127507, +8613955966088 Е-пошта:sales@yinrich.cominfo@yinrich.com

Јазик
ПРОИЗВОДИ

Кондиторската опрема е монтажна линија за производство на бонбони. Јинрих е професионален производител на кондиторска опрема во Кина, има машина за правење чоколадни облоги, комерцијална кондиторска опрема за продажба. Нашите машини за кондиторски производи се многу професионални, опремени со опрема за готвење кондиторски производи, опрема за преработка на слатки, опрема за пакување кондиторски производи итн.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Линија за таложење на желе бонбони

Линија за таложење на желе бонбони

Серијата GDQ на YINRICH се специјално дизајнирани за правење бонбони од желе без скроб, со капацитет од 70 кг/ч до 500 кг/ч. Панелите на допир HMI за лесно ракување; Дозирање пумпи за автоматско вбризгување на бои, вкусови и киселини; На оваа линија може да се направат двобојни пруги, двобојни двослојни, централно полнење и обични желе бонбони. Депонирањето управувано од серво е контролирано со PLC програма.
Линија од екструдиран бел слез

Линија од екструдиран бел слез

Машината од серијата ЕМ е таа маса се проветрува со аераторот на YINRICH, а потоа се дели на повеќе струи. Вкусот и бојата ќе бидат вбризгувани во секој поток. Потоа можете да произведете атрактивни различни видови производи со специјалниот екструдер на YINRICH, како еднобојни, комбинирани бои, извртени 4 бои, па дури и екструдиран производ исполнет со центар.
линија за депонирање на лижавче

линија за депонирање на лижавче

Серијата GDL на YINRICH се развиени за правење депонирани лижавчиња, со капацитет од 120 кг/ч до 500 кг/ч. Панелите на допир HMI за лесно ракување; Дозирање пумпи за автоматско вбризгување на бои, вкусови и киселини; На оваа линија може да се направат двобојни пруги, двобојни двослојни, централно полнење и проѕирно лижавче. Депонирањето управувано од серво е контролирано со PLC програма. Достапен е автоматски систем за вметнување стап.
Машина за сендвичи (Капар за колачиња)

Машина за сендвичи (Капар за колачиња)

Ова видео е сендвич машина (капа за колачиња) направена од Yinrich, која е линија за склопување колачиња, машина за сендвич колачиња. Јинрих е професионалецпроизводител на кондиторска опрема. Во исто време, обезбедува и разни машини за сендвич (капер за колачиња) и машини за крем бисквити за фабрика за производство на колачиња.Оваа машина за сендвич од серијата JXJ (капер за колачиња) може да се поврзе со излезниот транспортер на фабриката за производство на колачиња и може автоматски да се усогласи, депонира и затвора со брзина од 300 редови колачиња (150 редови сендвичи) во минута. Различни видови меки и тврди бисквити, колачи може да се обработат со сендвич машина (капер за колачиња). Може да се напојува и преку систем за хранење на списанија за бисквити и индексирање. Машината за сендвич колачиња потоа се порамнува, акумулира, ги синхронизира производите, депонира точна количина на полнење и потоа го затвара горниот дел на производите. Сендвичите потоа автоматски се транспортираат до машината за завиткување или до машината за обложување за понатамошен процес. Вака машината за сендвич (cookie capper) ги обработува бисквитите.Главни технички спецификации на линијата за склопување колачиња:Производствен капацитет: околу 14400~21600 сендвичи/минИзлез на оценети парчиња: 30 парчиња/минГлави за депонирање: 6 до 8Глави за покривање колачиња: 6 до 8Моќност: 380V/12KWШирина на ременот: 800 mmДимензии: L: 5800 xW: 1000 x H: 1800 mm

УСПЕШНИ СЛУЧАИ

Досега ЈИНРИХ успешно испорачуваше машина за чоколада, опрема за преработка на кондиторски производи, опрема за пакување кондиторски производи и други видови опрема за кондиторски производи на нашите клиенти во повеќе од 60 земји и региони во светот. ЈИНРИХ има инсталирано и завршено над 200 производни линии и опрема за кондиторски производи и воспостави долгорочно партнерство со нашите клиенти. Искрено им благодариме подолу на нашите партнери (не можеме да ги наведеме сите):

ЗА НАС

YINRICH® е водечки и професионален производител на кондиторска опрема и извозник во Кина за обезбедување висококвалитетна опрема за обработка на кондиторски производи, машина за правење чоколади и машини за обработка и пакување за пекарници, кои имаат фабрика лоцирана во Шангај, Кина. Како врвна водечка корпорација за опрема за чоколадо и кондиторски производи во Кина.


YINRICH произведува и испорачува целосен асортиман на опрема за чоколадната и кондиторската индустрија, почнувајќи од единечни машини до комплетни линии клуч на рака, не само напредна комерцијална кондиторска опрема со конкурентни цени, туку економична и висока ефикасност на целиот метод на решение за кондиторски производи и производство на чоколадо.


Обезбедуваме дизајн, производство и монтажа на опрема за мали и средни кондиторски производи и линии за правење чоколади во согласност со специфичните барања на клиентите.

СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски